Przejdź do głównej zawartości

Podusia owieczka Lusia


Oto kolejny słodziak Lusia. Dużą radość sprawiło mi wykonanie takich cudaków. 




Na wykończenie musiałam przygotować:

 - dwa prostokąty wykonane na drutach 5,5 o wymiarach 43cm x 27cm

- głowa według mojego schematu

1-nabrać 12 oczek ścisłych

2- co 3 oczku dodajemy jedno na całym okrążeniu

3- co 3 oczku dodajemy jedno na całym okrążeniu

4- co 3 oczku dodajemy jedno na całym okrążeniu

5- co 3 oczku dodajemy jedno na całym okrążeniu

6- 37 oczek na całym okrążeniu

7- co 5 oczek dodajemy jedno na całym okrążeniu

8- co 5 oczek dodajemy jedno na całym okrążeniu

9- 52 oczka na całym okrążeniu

10-52 oczka na całym okrążeniu

11-52 oczka na całym okrążeniu

12-52 oczka na całym okrążeniu

13- co 5 oczek odejmujemy jedno na całym okrążeniu

14- co 5 oczek odejmujemy jedno na całym okrążeniu

15-37 oczek na całym okrążeniu

16-37 oczek na całym okrążeniu

17-37 oczek na całym okrążeniu

18-37 oczek na całym okrążeniu

19- co 5 oczek odejmujemy jedno na całym okrążeniu

20- co 5 oczek odejmujemy jedno na całym okrążeniu

21- 52 oczka na całym okrążeniu

22- 52 oczka na całym okrążeniu

23- co 3 oczku odejmujemy jedno na całym okrążeniu

24-40 oczek na całym okrążeniu

Po wykonaniu głowy przyszyłam oczy, następnie nabrałam 20 oczek na drut przerabiając 30 rzędów. Po przerobieniu  przyszyłam  drugą część. Wypełniłam watą a następnie doszyłam uszy.

Cztery nogi według mojego schematu

1-nabrać 12 oczek ścisłych

2- co 3 oczku dodajemy jedno na całym okrążeniu

3- co 3 oczku dodajemy jedno na całym okrążeniu

4- co 3 oczku dodajemy jedno na całym okrążeniu

5- 30 oczek na całym okrążeniu

6- 30 oczek na całym okrążeniu

7- 30 oczek na całym okrążeniu

8- 30 oczek na całym okrążeniu

9- co 3 oczku odejmujemy jedno na całym okrążeniu

10- co 3 oczku odejmujemy jedno na całym okrążeniu

11- 20 oczek na całym okrążeniu

12-20 oczek na całym okrążeniu

13- 20 oczek na całym okrążeniu

14- 20 oczek na całym okrążeniu

15-37 oczek na całym okrążeniu

16-37 oczek na całym okrążeniu

Po wykonaniu czterech nóg wypełniłam watą następnie przyszyłam  je na lewej stronie prostokątów. Prostokąty zszyłam na lewej stronie zostawiając małą część ta, żeby można było przewrócić na prawą stronę wypełniając watą. Następnie przyszyłam głowę oraz ogonek .No i zabawko -podusia gotowa. 






Komentarze

  1. Owieczki są super na 100% je zrobię, dziękuje za opis oczywiście na moim blogu podam linka do Ciebie, pozdrawiam :-)

    OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Popularne posty z tego bloga

Szydełkowe Kreciki

    Czeskie Krtky wykonane na szydełku. Do zrobienia maskotek zainspirowała mnie koleżanka Grażyna wysyłając  mi zdjęcie. Dodatkowo kuzynka z Czech zapytała mnie czy nie zrobiłabym takich krecików dla jej dzieci. Cóż miałam powiedzieć - "nie"? Nie zastanawiając się długo zgodziłam się tym samym idąc na żywioł. Robiąc kreciki miałam tylko zdjęcia bez schematu ,a czasu nie było dużo. Uwielbiam robić zabawki na szydełku czy też na drutach. Sprawia mi to dużo frajdy, zabawy i ciągle uczę się czegoś nowego . Ograniczeniem jest oczywiście czas, ponieważ pracuję zawodowo, ale jak tylko znajdę go odrobinę daję się pochłonąć mojej pasji. Na wykonanie zużyłam 100 gram czarnej włóczki bawełna / akryl , 25gram różowej , trochę czerwonej, białej oraz jasno-szarej. Problem miałam z robieniem brzuszka, jednak jak na początek jestem zadowolona, chociaż mogło być lepiej. Wysokość mniejszego Kertka 16 cm, większy 24 cm  . Mam nadzieję, że małej Eli spodobają się zabawki :)

Hipopotam Hipolit

Podczas warsztatów z szydełkowania, które prowadzę dla młodzieży, jeden z uczestników poprosił mnie o poszukanie schematu Muminka lub jakiegoś hipcia, który wyglądem będzie przypominał postać ze znanej bajki.  Niestety, nie udało mi się znaleźć takiej zabawki zrobionej na szydełku razem ze schematem. :-( Postanowiłam więc, że jak wszystkie swoje zabawki sama zrobię takiego hipopotama, posługując się jedynie swoją wyobraźnią i umiejętnościami, a dodatkowo zapiszę schemat. Równoczesne panowanie nad szydełkiem i zapisywanie schematu jest czasochłonne, ale czego się nie robi dla swoich uczniów. Powiem Wam szczerze, że jestem z siebie dumna, ponieważ po raz pierwszy udało mi się rozpisać schemat maskotki spod mojego szydełka. Do wykonania hipopotama Hipolita (bo tak go nazwałam) użyłam włóczek firmy Kortopu Amigurumi: 150 gram szarej, 30 gram niebieskiej, 30 gram białej i 30 gram czerwonej. Maskotkę wypełniłam antyalergicznym wypełniaczem. Mój Hipolit ma 32 cm wysokości, przyodziany jest

Nyanko-Sensei

Dzisiaj chciałabym Wam przedstawić kotka o tajemniczej nazwie Nyanko- Sensei, który jest jednym bohaterów japońskiej kreskówki Natsume Yūjinchō. O zrobienie zabawki poprosiła mnie moja siostrzenica Sylwia, która jest fanem tej kreskówki. Powiem szczerze, że długo się zastanawiałam jak zabrać się za zrobienie tej maskotki, ponieważ dysponowałam jedynie obrazkami kota, które były dostępne w Internecie. Kupiłam włóczki Himalaya Dolphin Baby w kolorze białym, szarym oraz musztardowym i zabrałam się za robótkę, która była dla mnie ogromnym wyzwaniem. Było ciężko, ale w końcu się udało zrobić coś, co przypomina wyglądem kota z Natsume Yūjinchō. Siostrzenica jest mega zadowolona z maskotki, a ja szczęśliwa że po raz kolejny mogłam jej podarować coś co mogłam zrobić własnoręcznie. Podobno kotek jest bardzo żarłoczny i lubi opychać się japońskimi przysmakami, a także pije dużo sake, co czyni go cięższym i bardziej krągłym.