12 sierpnia 2017

Mniejsza i Większa


Przedstawiam Wam moją propozycję przytulanek dla najmłodszych - dwie urocze myszki, Mniejszą i Większą. Zabawki w całości są efektem mojej wyobraźni, a inspiracją na wykonanie bufiastych  rękawów i majteczek  były ubranka moich córek, które nosiły jak były bobaskami. W planie miałam zrobienie tylko jednej myszki, ale przez przypadek wyszły dwie. :D Do ich wykonania potrzebowałam bawełnianej włóczki  w różnych kolorach, szydełka oraz igły. Robótkę rozpoczęłam od wykonania głowy mniejszej myszki.
W pierwszej kolejności wykonałam uszy, a następnie zaczęłam dziergać pyszczek. Po wykonaniu odpowiedniej ilości rzędów, wrobiłam w niego uszy.  Po wykonaniu  głowy  stwierdziłam, że może być ona za mała i zabrałam się za wykonanie drugiej, trochę większej.  Następnie wykonałam ręce i nogi tak, żeby można było to wszystko połączyć poprzez wrabianie. Po wykonaniu tułowia przyszyłam do niego wcześniej zrobioną głowę. Na końcu wykończyłam ubranka bawełnianymi guziczkami, które zrobiłam na szydełku i
voilà Mniejsza i Większa gotowe! Porównując wcześniejsze zabawki, które wykonałam te są zdecydowanie mniejsze i mają  jedynie 24-32 cm długości. Mam nadzieję, że moje myszki spodobają się przyszłej właścicielce. :)


3 komentarze: